Reklama

 

Reklama

  

 

 

 

 


TOP 10 - 2019

 1. 

 2. 

 3. 

 4

 5. 

 6.  

 7. 

 8. 

 9. 

 10. 

Celkové bodování jednotlivých tříd

 

Vítězové skupin 2019

 
   
 SKUPINA A
 
 1.
   
   2.
   
   3.
   
      SKUPINA B
 

1.
   

2.
   

3.
   
    SKUPINA C
 
   1.
   
   2.
   

3.
   
    SKUPINA D
 

1.
   

2.
   
   3.
   
03.11.2017

Slavnostní vyhlášení vítězů a shrnutí ročníku Carbonia cupu 2017
Posledním závodem na autodromu v Mostě se ukončila další již sedmá sezóna závodů Carboniacup na okruzích roku 2017. Letošní sezónu hodnotíme kladně. Nabrali jsme zase další zkušenosti, které se budeme snažit uplatnit pro další zlepšení cupu i v dalším roce.
 

V rámci Carboniacupu se letos představila široká škála různých vozů, formulí a závodních speciálů s jezdci již zkušenými, teamy známých jmen i začínajícími jezdci. Celkově se do cupu přihlásilo 188 jezdců z devíti států (Česko, Německo, Rakousko, Polsko, Slovensko, Bulharsko, Maďarsko, Itálie, Srbsko, ) což je velmi pěkné číslo na sedmý ročník mezinárodních amatérských okruhových závodů.

Nejvíce obsazenou skupinou v tomto roce byla skupina A, kam se přihlásilo celkově 62 závodních vozů, v seriové skupině se nám zůčastnilo 31 závodníků, ať už to byli uplní nováčci nebo zkušený závodníci, byli v každém závodě perfektně připraveni a ukázněni, a i zde se bylo na co dívat. Další skupina, která je určena pro speciální vozy jako jsou vozy Caterham, KTM-XBow a jiné sportovní verze, zde se přihlásilo celkem 48 jezdců. Ve formulové skupině jezdilo letos celkem 47 jezdců, objevili se i národní formule a formule z italské serie závodů, tato královská skupina se velmi rozšířila. 

 

Úplné zakončení sezóny teprve chystáme - slavnostní vyhlášení proběhne letos jinak než jste zvyklý, motokárové závody přes zimní přestávku budou ale zachovány, včas řekneme termín prvního, letos zakončíme sezónu odpočinkem a zábavou všichni společně, na hotelu Orea Resort hotel ve Špindlerově Mlýně, v sobotu dne 25.11.2015 kde začínáme od 17:00h, kde budete moci společně s námi převzít zasloužená ocenění, oslavit a pobavit se s přáteli, bude připravené občerstvení a zábava na ukončení sezóny. Na tento večer Zveme nejen vítěze skupin vypsané níže, ale i všechny jezdce, kteří se zúčastnili nebo kteří chtějí jet s námi další ročník Carbonia cupu. Také sponzory a všechny co se podíleli na fungování cupu. Zde se dozvíte nové informace s otevřenou diskuzí o další sezóně, odnesete si ceny a hlavně se pobavíte s přáteli nejen o závodech v příjemné atmosféře před zimní přestávkou. Všichni obdržíte pozvánky emailem.

Celkové bodování skupin – zde ve skupině A ze všech letošních jezdců se s nejvyšším počtem bodů umístil na první pozici Petr Morávek se 142b., na druhé příčce se umístil Miloš Merta se 140b., a na třetí pozici je Michael Oliver se 136b.

 


Ve skupině B ze všech letošních jezdců se s nejvyšším počtem bodů umístil na prvním místě Zdeněk Čurda se 139b., na druhé příčce se umístil Zbyněk Čurda se 136b., a na třetí pozici je Jiří Zeman se 116b.

 


Ve skupině C ze všech letošních jezdců se s nejvyšším počtem bodů umístil na prvním místě Jan Mareček se 140b., na druhé příčce se umístil Andreas Krammer se 116b. a na třetí pozici je Gottfried Hatz se 102b.

 


Ve skupině D ze všech letošních jezdců se s nejvyšším počtem bodů umístil na prvním místě Jan Rieger se 143b.,který se taktéž stal absolutním vítězem celého seriálu za rok 2017. Gratulujeme :-) Na druhé příčce se umístil Filip Zelenský se 138b. a na třetí pozici je Günter Weiss se 102b.

 

 

 

První obrovský Putovní pohár získal hned na začátku sezón roku 2012,2013-2014 po prvním závodě v roce 2014 Filip Zelenský, který si jej odnesl po zajetí celkem 3 nejlepších časů zajetých v závodě. Připravený nový Putovní pohár, který se pro navýšení hodnoty a prestiže pro jezdce, snažíme vždy při motoristických akcích nechat podepsat významnou osobností z motorsportu, putoval nezískaný po sezoně 2015 do dalšího ročníku. Hned tři jezdci měli šanci si jej nárokovat po souboji na prvním závodě sezóny 2016. Kdy si jej po boji odnesl po prvním závodě Dennis Waszek.

V pořadí třetí putovní pohár po zbytek roku 2016 zůstal nezískaný a putoval do sezóny další roku 2017. Pro atraktivnost na nový pohár jsme na něj získali další jména s podpisy a to Mick Schumacher, Jochen Hahn, Frankie Vojtíšek, Gerhard Ittner a Tomáš Pekař. Tento pohár si odnesl letos Vladimír Netušil po zajetí celkem 3 nejlepších časů zajetých v závodě. Nyní zůstává ve hře a je připraven v pořadí již čtvrtý putovní pohár do sezóny 2018.

 

 

 12.4.2015 Dennis Waszek (Autodrom Most)

12.4.2015 Aleš Jirásek (Slovakia Ring) 

6.7.2015 Luděk Dostál (Lausitzring)

5.8.2015 Dennis Waszek (Autodrom Most)

14.9.2015 Václav Šafář (Slovakia Ring)

11.10.2015 Václav Šafář (Autodrom Most)

 10.4.2016 Dennis Waszek (Autodrom Most)

  9.5.2016 Gottfried Hatz (Slovakia Ring)

5.6.2016 Gottfried Hatz (Hungaroring)

 4.7.2016 Dennis Waszek (Lausitzring)

10.8.2016 Andreas Krammer (Autodrom Most)

8.9.2016 Vladimír Netušil (Slovakia Ring)

9.10.2016 Peter Elkmann (Autodrom Most)

 9.4.2017 Peter Elkmann (Autodrom Most)

 15.5.2017 Vladimír Netušil  (PannoniaRing)

  8.6.2017 Vladimír Netušil (Slovakia Ring)

 17.7.2017 Daniel Hentschel (Autodrom Most)

 10.8.2017 Filip Zelenský (Lausitzring)

7.9.2017 Daniel Hentschel (Hungaroring)

15.10.2017 Andreas Fiedler (Autodrom Most)

 

 

 

Vítězové v jednotlivých skupinách do 5.místa, s největším počtem bodů, po odškrtnutí jednoho nejhoršího výsledku a kteří splnili podmínku účasti minimálně v polovině a více, z letos vyhlášených a odjetých 8mi závodů:

 

Ve skupině A - ve které jezdí upravené cestovní vozy

Ve třídě A Junior se jako jediný jezdec juniorů umístil na 1.místě Dušan Kouřil na voze Škoda Felicia STW za team K2 Engine Development.

S obsahem do 1600 ccm se na 1.místě umístil zaslouženě jezdec Jiří Mika s vozem Citroen Saxo VTS za team JM Racing, stříbrné 2.místo získal Zdeněk Sýkora s vozem Honda CRX jedoucí za team SForza Racing, 3.místo náleží Petru Zelenkovi s vozem Suzuki Swift jedoucí za team Lutopol Racing team, 4.místoMiloš Felgr s Ford Fiesta a 5.místo Jaroslav Petráš se stejným vozem, oba jedoucí za team ArtFordSport Plzeň.

S obsahem do 2000 ccm se na 1.místě umístil suverénně jezdec Petr Morávek s vozem Octavia DTM z teamu Wars Pilot team, 2.místo patří Vítu Martinovskému na Hondě Civic TypeR jezdící za team TypeR.cz racing team a 3.místo vybojoval Jaroslav Zach s Alfou Romeo z teamu Effective Racing.

S obsahem motoru do 3000 ccm se v této skupině umístili následující jezdci, na zlatém 1.místě se umístil jezdec André Mašek jezdící s vozem BMW za team SEMARACING. Stříbrné 2.místo letos náleží Walter Försterovi ten má také vůz BMW jezdící za team Förster Motorsport, následující 3.místo získal Uwe Schäfer také s vozem BMW z teamu TRF Team, 4.místoMiroslav Látr taktéž vůz BMW a team Fučík s.r.o. a poslední 5.místo obsadil Frank Handschke opět vůz BMW a team TRF.

S obsahem motoru do 3500 ccm se v této skupině umístili tito tři jezdci, 1.místo vybojoval Martin Šípek s vozem BMW jezdící za team BP Autosport, stříbrné 2.místo náleží Olafu Haeusnerovi na voze BMW jedoucí za team HS Motorsport, poslední v této skupině 3.místoOtto Svoboda na voze BMW z teamu Šenkýř Motorsport.

Skupinu s motory do 5100 ccm vyhrál 1.místo Miloš Merta s vozem Subaru Impreza z teamu AWD Subaru.

Předposlední obsazená skupina spec. vozů s obsahem motoru do 3500ccm a její vítězové: 1.místo Milan Valášek na voze Ginetta G50 z teamu IP RacingShop, následován stříbrným 2.místem a to Vítem Smejkalem na voze Škoda Octavia z teamu EXPRES AUTO.

Poslední skupinu závodních spec. vozů nad 3500ccm uzavírají tyto dva jezdci, na zlaté pozici a tím obsazené 1.místoMichael Oliver s vozem Porsche GT3 Cup z teamu Oliver Michael, a stříbrné 2.místo náleží Radku Hortovi, který nás hostil taktéž vozem Porsche GT3 a jezdí za team Grollwingsteam. 

 

Skupina B - ve které bojují jezdci se sériovými vozy

Ve třídě s obsahem motoru do 2000 ccm se umístil na 1.místě Jiří Zeman, jedoucí na Hondě Civic za team Zeman Racing. Stříbrné 2.místo patří Miroslavu Beerovi, který má vůz Subaru Impreza a team Subeeru Customs, 3.místo obsadil Pavel Zeman na voze Mazda RX8 za team Zeman Racing.

Další je skupina sériových vozů s motory do 3000 ccm, zde jí obsadili tito nejlepší jezdci: zlaté 1.místo zaslouženě vybojoval Zdeněk Čurda který jezdí na BMW za team ZC Racing. Krásné 2.místo náleží Tomáši Benešovi na Alfě Romeo za team Elba Racing, 3.místo vybojoval Tomáš Ferčák na Jaguar X-Type z Jaguar Racing teamu, posední 4.místo zde má Lukáš Liebzeit na Alfě Romeo z teamu Elba Racing.

Předposlední skupinu vozů s obsahem do 3500ccm obsadilo umístěním těchto 5 jezdců: a to 1.místo získal Zbyněk Čurda na svém voze BMW a teamem ZC Racing, 2.místo tentokrát patří Radku Zimmerovi na Lotus Exige za team Spirit111, 3.místo letos vybojoval Martin Hanzl na svém voze Honda TypeR z teamu PPP, 4.místo náleží Lukáši Valdmanovi na svém rychlém BMW taktéž z teamu LV, poslední 5.místo uzavírá Tomáš Honz na VW Scirocco jezdící za team Zajezdime-Chabrmotorsport.

Poslední nejsilnější skupinu vozů s obsahem nad 3500ccm uzavírají tito dva: 1.místo Luboš Sázava na voze Porsche 911 jedoucí za team PGRace Czech Motorsport a 2.místo získal letos Stanislav Šedivec i přes celoroční technické potíže si odveze ocenění se svým vozem Corvette ZR1 z teamu Shadows.

 

Skupina C - ve které jezdí vozy speciální

Zde se ve třídě speciálů s obsahem motoru do 1400 ccm umístili: zlaté 1.místo tímto získává Gottfried Hatz z teamu Pacemaker Performance, další 2.místo obsadil Daniel Hentschel z teamu Hentschel Trans Racing a 3.místoFriedrich Franz na voze Pacemaker K4 jezdící za team FF.

Ve třídě se silnějšími speciály s obsahem motoru nad 1400ccm obsadili tito jezdci: 1.místo - Andreas Krammer z teamu X-CAR TIBS Racing na voze Caterham Megabusa, 2.místo získal Wolfgang Maurer s Caterhamem Hayabusa z teamu Zündflamme.at, 3.místo náleží Liboru Neckařovi jezdící na voze Norma či Ligier za team Lander Racing, poslední 4.místo získal Volker Heinke s Radicalem za team svého jména.

Další je velmi obsazená třída slabších Caterhamů do 1600ccm, kde jsou následující vítězové – zlaté 1.místo letos patří a vybojoval náš pravidelný účastník Jakub Kirchner jezdící za team IVT, stříbrné 2.místo získal Michal Rejman z teamu Titan, který je také pravidelným jezdcem, bronzovou pozici tedy 3.místo má letos Tomáš Frank jezdící za team Recosa Racing, 4.místo získal Marek Bláha z teamu IVT a poslední bodované 5.místo obsadil Milan Kořínek z teamu Titan.

Silnější vozy Caterham s obsahem motoru nad 1600 ccm opanoval 1.místem jezdec Jakub Křeček který jezdí za team Cutlass, stříbrné 2.místo náleží Martinu Křečkovi taktéž z teamu Cutlass, 3.místoBronislav Smatana z teamu BLTN Racing, předposlední 4.místo uhájil Bernhard Kranzlmüller z teamu CRT-Yellow a poslední 5.místoAngel Bratovanov z teamu Racecontrol.

Skupinu jen se samými vozy KTM X-BOW vyhrál pouze jediný jezdec a 1.místo si odváží Jan Mareček z teamu Racetool KTM.

 

Skupina D - třída formulí

Zde se ve skupině formulí s obsahem do 1400ccm a motocyklovým motorem umístil jediný jezdec: 1.místo si letos zaslouženě vybojoval spolu s absolutním vítězstvím celého letošního seriálu Jan Rieger s vozem Gloria C8F jezdící za team Rieger Motorsport.

V další skupině s obsahem do 1400ccm s formulemi s automobilovými motory si ocenění odnáší také pouze jeden jezdec a to Peter Benz s vozem MT-77za team PBR.

Předposlední skupina formulí s obsahem do 1600ccm zde je vítěz také jeden a to z německa zlaté 1.místo získal Heiko Werner s formulí Mondial a teamu Werner. 

Poslední nejsilnější obsazená skupina formulí s obsahem do 2000ccm, zde si 1.místo vybojoval Filip Zelenský na voze Dallara F308 jedoucí za team Lander Racing, 2.místo patří německému jezdci Günter Weissovi za team Auto-Wuchenauer na voze Renault, 3.místem uzavírá tento ročník jezdec Václav Laušman jedoucí za team VETTE GROUP taktéž s formulí Renault.

Skupiny, které zde nebyli uvedeny, byli sice hojně obsazeny, ale zde žádný ze zúčastněných jezdců nesplnil podmínku uvedení do celkového bodování. 

Ostatním jezdcům velmi děkujeme za účast, zároveň doufáme, že si skvěle zazávodili, odnesli si alespoň zážitky, nabrali zkušenosti, zdokonalovali jezdecké umění i techniku a získali poháry nebo ceny z některého ze závodu. Těšíme se na Vás v dalším roce.

Nyní se již chystá uvedený závěrečný ceremoniál s vyhlášením nejlepších a vše směřuje k přípravě vozů a organizace na příští ročník. Veškeré informace k danému dni jsou uvedené výše v článku zde na stránkách.

V zimní přestávce budeme taktéž opět organizovat motokárové vytrvalostní závody na třech různých tratích o hlavní výhru soudky piva a uzené selátko, informace budou včas zveřejněny a bude možno se zase se svým teamem přihlásit.

 

 

Na závěr bychom chtěli moc poděkovat celému organizačnímu teamu a pozvat je také na vyhlášení, do něhož patří a jim díky: David Friček - ředitel a technický komisař, Klaudie Borisová - traťová komisařka a moje pravá ruka se vším co je potřeba, traťovému komisaři Tomáši Mohelnickému - za ujeté kilometry v Safety Caru s občasným zaskočením Pavlem Pupsem, zázemí organizačního teamu: Petra Krzáková, Verů Zápotocká, Davídek Friček, dále firmě Vyberpohár za přípravu pohárů, Michalovi Drábkovi a Dominikovi Korolenkovi za meření časů, Vladimíru Rožánkovi – za články před a po závodech, Radkovi Jirglovi – za mluvené slovo a komentování celodenního dění na závodech i všem ostatním co se podíleli... :-))

 

Zvláštní poděkování patří také všem sponzorům, garantům a partnerům, bez jejichž materiální či finanční pomoci by to nešlo :-) a všem kteří věnovali další prostředky do závodů. Zasadili se o to tyto firmy:

EFFECTIVE CORPORATION A.S - společnost, která pomáhá klientům effektivně hospodařit s penězi, zlepšit finanční situaci

EDERA Group s.r.o. - nejmodernější telekomunikační síť v regionu Pardubice, poskytovatel vysokorychlostního internetu, digitální HD televize

IP STAV s.r.o. - stavební a projektantská společnost, která provádí dílčí rekonstrukce, stavby na klíč, komplexní realizace vlastních projektů, výstavbu nových rodinných domů v Pardubickém kraji.

HANKOOK - sedmý největší výrobce pneumatik na světě, oficiální distribuce závodních pneumatik Hankook v České a Slovenské republice, dodáváno výhradně prostřednictvím obchodní sítě firmy MK Racing.

IP RACING SHOP - veškerý sortiment a zboží pro vybavení jezdců a teamů v motoristickém odvětví, technické vybavení závodních vozů 

PNEU-SPORT s.r.o.  - dovoz závodních pneumatik Michelin, distribuce, veškerý servis a poradenství na motoristických akcích, poděkování p. Janebovi za věnování hlavní výhry za sezónu absolutnímu vítězovi

PESCH.cz - výroba odlehčených dílů pro motorsport, individuální úpravy karoserií


a dále .. Našim závodníkům a jejich teamům za to, že měli chuť s námi jezdit a podpořit nás a dále Všem, kteří se podíleli jakkoliv na organizaci či spolupráci okolo cupu za celou uplynulou sezónu a zasadili se o jeho přípravu a samotný chod závodů.


DĚKUJEME....

Doufáme, že všichni na slavnostní vyhlášení dorazíte. Těšíme se na Vás.

 

za team Carboniacupu - PETRA