Reklama

  

 

 

 

 


TOP 10 - 2022

1.    O. Haeusner   62b.

1.    R. Obrtal     62b.

1.    J. Křeček  62b.

2.    D. Drugda  61b.

2.    D. Hentschel  61b.

2.    M. Merta  61b.

2.    R. Zimmer  61b.

2.    O. Zahradníček  61b.

2.    J. Hrdlička  61b.

3.    I. Tsvetan  57b.

 

Celkové bodování jednotlivých tříd

 

Vítězové skupin 2022

 
   
SKUPINA A
 
1.
 O. Haeusner
62b.
2.
 Ch. Arnold
51b.
3.
 G. Forster
47b.
4.
 M. Toth
41b.
       
      SKUPINA B
   
1.

R. Obrtal
62b.
2.

D. Drugda
61b.
2.

M. Merta
61b.
2.

O.Zahradníček
61b.
2.

R. Zimmer
61b.
2.

J. Hrdlička
61b.
       
    SKUPINA C
 
1.

J. Křeček
62b.
2.

D. Hentschel
61b.
3.

M. Bláha
55b.
3.

J. Mareček
55b.
4.

J. Kapeller
50b.
       
    SKUPINA D
 
1.

I. Tsvetan
57b.
2.

F. Thalmann
55b.
3.
 H. Clausnitzer
40b.
3.

T. Dehnel
40b.
       

TECHNICKÉ PŘEDPISY

Mezinárodní závody amatérů osobních a formulových vozů na okruzích

 

CARBONIA CUP 2022

 


 

1. VOZY:

1.1. Do "CC" mohou být přihlášeny vozy, které splňují následující podmínky:

a) vozidlo je schváleno pro silniční provoz, což se dokládá TP. Typ karoserie a typ motoru

přihlášeného vozidla musí odpovídat předloženému TP.

b) vozidlo je opatřeno sportovním průkazem FIA nebo obdobným dokumentem. Pokud vůz nemá žádný z těchto dokumentů bude vystaven pořadatelem "CC" jezdci průkaz k tomuto vozu s technickými údaji.

c) splňuje technické předpisy zde níže popsané a uvedené

Vozidlo nemusí mít přidělenou RZ. Je v plné kompetenci technického komisaře nepřipustit vozidlo vykazující známku nebezpečné konstrukce.


2. ROZDĚLENÍ TŘÍD:

Konečné zařazení vozidla bude rozhodnuto po technické prohlídce. Pořadatel má právo přiřadit vozidlo do jiné kategorie na základě zjištění nevyhovujích požadavků dané kategorie.


A - Upravené cestovní vozy:

A - Junior -1600ccm - bez váh. limitu, pro jezdce 14-17let

A1.3 - do 1300ccm – bez váh. limitu

A1 - do 1600ccm – bez váh. limitu

A2 - do 2000ccm (1120kg) - váha s jezdcem a náplněmi, váženo po závodě

A3 - do 3000ccm (1170kg) - váha s jezdcem a náplněmi, váženo po závodě

A4 - do 3500ccm (1220kg) - váha s jezdcem a náplněmi, váženo po závodě

A5 - nad 3500ccm (1300kg) - váha s jezdcem a náplněmi, váženo po závodě

A6 - 

A spec. = váhově nevyhovují, větší úpravy

A7 - do 2000ccm

A8 - do 3500ccm (včetně GT3, GT4)

A9 - nad 3500ccm (včetně GT3, GT4)


B - Seriové cestovní vozy:

B1. vozidla do 1600ccm

B2. vozidla do 2000ccm, včetně 1200ccm s přeplňováním

B3. vozidla do 3000ccm

B4. vozidla  do 3500ccm

B5. vozidla nad 3500ccm

B6. ABARTH CUP


C+D - Speciální serie a Volná Formule E2: otevřená vozidla se samonosnou příhradovou konstrukcí, karbonovým monokokem, typu Kaipan, Ariel-Atom, KTM, Caterham, Radical atd., dvoumístné otevřené soutěžní vozy vyrobené speciálně pro závody typu: Osella, Norma, Lucchini a vozy typu traťového monopostu , sportovní prototypy. Volná formule dále rozdělená dle obsahu a typu motoru – automobilový, motocyklový.

Skupina C je ještě rozdělena dle přihlášených vozů do pěti podskupin.


C – Speciální serie vozů:

C1. do 1400ccm (Radical, Pacemaker, Performer)

C2. nad 1400ccm (Radical, spec. upravený Caterham, Lucchini, Osella, Norma, Praga)

C3. do 1600ccm (Kaipan, Lotus7, Caterham )

C4. nad 1600ccm (Kaipan, Lotus7, Caterham, Ariel Atom)

C5. KTM X-BOW

 

D - Volná formule E2:

D1. do 1400ccm (motocyklové motory)

D2. do 1400ccm (automobilové motory)

D3. do 1600ccm

D4. do 2000ccm

D5. nad 2000ccm


3a - UPRAVENÉ CESTOVNÍ VOZY skupiny A1 – A5 - povolené úpravy:

3a. 1.KAROSERIE

Musí být použit základní skelet ze sériově vyráběného automobilu. Za sériový automobil se pro potřeby tohoto článku nepovažuje vozidlo vyrobené kusově (tzv. stavebnice) a uvedené individuelně do provozu. Může být odlehčena pouze kapota, dveře, blatníky, střecha, víko kufru a nárazníky materiál je libovolný a může být u nich měněn tvar. Dveře mohou být odlehčeny pouze v případě že je vozidlo vybaveno plnohodnotným rámem. Dále mohou být odstraněny uchycení zadních sedaček, prostor pro uložení rezervy může být odstraněn, ale musí být zakrytován. Okrasné a aerodynamické prvky jsou povoleny. Čelní sklo musí být vrstvené, bezpečnostní, původní. Ostatní skla mohou být nahrazena plastovými (MAKROLON) min. tl. 3mm. Všechna okna musí být průhledná. Posuvná okna jsou povolena. Je zakázáno použití tříštivého materiálu (PLEXISKLO). Pokud bylo ve vozidle namontováno střešní okno, musí být demontováno a otvor po něm zaslepen. Víko motorového či zavazadlového prostoru musí být vybaveno nejméně dvěma upevňovacími zařízeními, přičemž původní zámky mohou být odstraněny. Musí zůstat funkční dveře u řidiče a spolujezdce (pro otevření z vně vozu), ostatní mohou být zavařeny nebo zakrytovány. Je povoleno použít pneumatické zvedáky, ale bez lahve se stlačeným vzduchem ve vozidle. Vozidlo musí být vybaveno oběma zpětnými vnějšími zrcátky. Přední světla mohou být odstraněna, originální ochranné kryty motoru a podvozku mohou být odstraněny. Veškeré izolační díly a plasty mohou být odstraněny. Vnitřní blatníky mohou být odstraněny nebo upraveny v případě rozšíření venkovních blatníku a tím změny šíře pneumatik. 

3a. 2.INTERIÉR

Interiér vozidla může být upravován, přístrojová deska libovolná bez ostrých hran, čalounění a zvukové izolační materiály mohou být odstraněny. Volant libovolný, airbagy, stahování oken a osvětlení interiéru může být odstraněno, boční síť doporučena.

3a. 3.PODVOZEK

Nápravy, uchycení ramen a materiál může být měněn. Uložení v kovových pouzdrech je povoleno. Tlumiče a pružiny libovolné, stejně jako jejich umístění a uchycení. Stabilizátor a jeho uchycení libovolné. Světlá výška vozu není omezena, avšak žádná část vozidla se nesmí dotýkat země, pokud jsou všechny pneumatiky na jedné straně vozidla vypuštěny.

3a. 4.KOLA A PNEUMATIKY

Jsou libovolná, podložky pod disky jsou povoleny. Náhradní kolo není povinné.

Nejširší místo kompletního kola nesmí přečnívat přes nejširší místo blatníku vozu v půdorysu.

(viz.obrázek)

 

 

3a. 5.BRZDY

Brzdový systém je libovolný pod podmínkou, že zahrnuje minimálně dva nezávislé okruhy ovládané týmž pedálem.

3a. 6.ŘÍZENÍ

Řízení může být libovolné.

3a. 7.MOTOR

Všechny vozy musí používat motor k danému typu a modelu automobilové značky. Materiál uložení motoru je libovolný, místo uložení motoru musí zůstat původní. Jinak veškeré úpravy bez omezení, pouze obsah motoru musí odpovídat zařazení do třídy.

3a. 8.SPOJKA

Materiál a počet lamel libovolný.

3a. 9.PŘEVODOVKA

Počet stupňů a převody libovolné, systém řazení libovolný.

3a. 10.DIFERENCIÁL

Je povolen samosvorný diferenciál.

3a. 11.POHON

Koncepce pohonu musí zůstat zachována jako u původního vozidla.

3a. 12.ELEKTRONIKA, ZAPALOVÁNÍ

Libovolné. Baterie libovolná, může být přemístěna, avšak musí být řádně upevněna aby odolala při nárazu přetížení vozu. Startování musí být s elektrickým zdrojem ve vozidle, ovládaným jezdcem sedícím za volantem. Odpojovač musí být ovládaný i zvenčí vozidla a označený dle FIA.

3a. 13.NÁDRŽ, PALIVA

Nádrž seriová původní nebo může být použita nádrž závodní s homologací. Palivo a přísady jsou libovolné.

3a. 14.VÝFUK

Výfukové potrubí včetně svodů je libovolné. Zadní vyústění nesmí překročit o více jak 10 cm obrys karoserie. Výfukové plyny smí vycházet pouze na konci systému. Boční vyústění výfuků nesmí přesahovat obrys karoserie vůbec. Splňuje max. limity hladiny hluku, který je stanoven na 100dB.

 

3a. 15.POVINNÁ BEZPEČNOSTNÍ VÝBAVA JEZDCE

3a.15.1. Ochranný klecový rám musí být zkonstruován tak, aby ochránil posádku při havárii.

Bezpečnostní rám, který musí být vyroben z bezešvých ocelových trubek, tvar a uchycení musí odpovídat některým z vyobrazených náhledů. Musí být zhotoven dle specifikace "J" FIA pro soudobá vozidla.

Základní bezpečnostní rám:

 


3a.15.2. Elektrický odpojovač ovládaný zevnitř i zvenku kde je označen modrým trojúhelníkem s červeným bleskem. Musí být zapojen tak, aby vypnul nastartovaný motor, ne pouze odpojil baterii.

3a.15.3. Anatomická sportovní sedačka s homologaci FIA (i propadlou), pěti až šesti bodové bezpečnostní pásy s homologací FIA (i propadlou). Body pro uchycení na karoserii ,dva pro bederní pás, dva nebo jeden symetrický se sedadlem pro ramenní pásy. Je ZAKÁZÁNO připevňovat bezpečnostní pásy k sedadlům nebo jejich držákům.

3a.15.4. Funkční hasící přístroj 2 kg upevněný tak, aby odolal přetížení při nárazu vozu. Zároveň musí být připevněn tak, aby v případě potřeby, jej bylo možné uvolnit bez použití jakéhokoliv nářadí. Splatnou revizní zkouškou!!! Doporučujeme hasící systém.

3a.15.5. Výbava jezdce – helma homologovaná pro silniční provoz, kombinéza, celoprstové rukavice, uzavřená obuv. Doporučujeme nehořlavé spodní prádlo.

3a.15.6. Tažné oko označené červenou šipkou vpředu i vzadu.

3a.16. TURBO

V případě přeplňování je jmenovitý zdvihový objem válců násoben koeficientem a vůz je převeden do třídy, která odpovídá takto vypočtenému objemu. Koeficient u motorů přeplňovaných činí 1,7 násobek u benzínových a 1,5 u naftových motorů původního objemu. U motorů rotačních – WANKEL, je koeficient 1,3, v případě přeplňování rotačního motoru se použije koeficient 2,0


3b. UPRAVENÉ CESTOVNÍ VOZY skupiny A7 – A9 - povolené úpravy:

Do této skupiny spadají vozidla s větším rozsahem úprav (zásahy do karoserie, změny typu motoru, atd.) , vozidla značkových pohárů dle FIA nad 3000ccm a vozidla kategorií GT3, RGT, E1 dle předpisů FIA a uzavřené vozy E2 dle předpisů FIA (vozy typu cestovních mající vzhled sériového vozu se 4 místy a dvoumístné vozy zavřené vyrobené speciálně pro závody).

3b. 1.KAROSERIE

Může být odlehčena, materiál je libovolný a může být měněn tvar. Musí být vybavena plnohodnotným rámem dle předpisů FIA příloha J. Okrasné a aerodynamické prvky jsou povoleny. Čelní sklo musí být vrstvené, bezpečnostní, původní nebo plastové minimální tlouštky 5mm. Ostatní skla mohou být nahrazena plastovými (MAKROLON) min. tl. 3 mm. Všechna okna musí být průhledná. Posuvná okna jsou povolena. Je zakázáno použití tříštivého materiálu (PLEXISKLO). Pokud bylo ve vozidle namontováno střešní okno, musí být demontováno a otvor po něm zaslepen. Víko motorového a zavazadlového prostoru musí být vybaveno nejméně dvěma upevňovacími zařízeními, přičemž původní zámky mohou být odstraněny. Musí zůstat funkční dveře u řidiče , ostatní mohou být zavařeny nebo zakrytovány. Je povoleno použít pneumatické zvedáky, ale bez lahve se stlačeným vzduchem ve vozidle. Vozidlo musí být vybaveno oběma zpětnými vnějšími zrcátky. Přední světla mohou být odstraněna, originální ochranné kryty motoru a podvozku mohou být odstraněny.Veškeré izolační díly a plasty mohou být odstraněny.

3b. 2.INTERIÉR

Interiér vozidla může být upravován, přístrojová deska libovolná bez ostrých hran, čalounění a zvukové izolační materiály mohou být odstraněny. Volant libovolný, airbagy, stahování oken a osvětlení interiéru může být odstraněno, boční síť doporučena.

3b. 3.PODVOZEK

Nápravy, uchycení ramen a materiál může být měněn. Uložení v kovových pouzdrech je povoleno. Tlumiče a pružiny libovolné, stejně jako jejich umístění a uchycení. Stabilizátor a jeho uchycení libovolné. Světlá výška vozu není omezena, avšak žádná část vozidla se nesmí dotýkat země, pokud jsou všechny pneumatiky na jedné straně vozidla vypuštěny.

3b. 4.KOLA A PNEUMATIKY

Jsou libovolná, podložky pod disky jsou povoleny. Náhradní kolo není povinné. Nejširší místo kompletního kola nesmí přečnívat přes nejširší místo blatníku vozu v půdorysu. (viz obrázek).

 


3b. 5.BRZDY

Brzdový systém je libovolný pod podmínkou, že zahrnuje minimálně dva nezávislé okruhy ovládané týmž pedálem.

3b. 6.ŘÍZENÍ

Řízení může být libovolné.

3b. 7.MOTOR

libovolný

3b. 8.SPOJKA

Materiál a počet lamel libovolný.

3b. 9.PŘEVODOVKA

Počet stupňů a převody libovolné, systém řazení libovolný.

3b.10. DIFERENCIÁL

Je povolen samosvorný diferenciál.

3b.11. POHON

libovolný

3b.12. ELEKTRONIKA, ZAPALOVÁNÍ

Libovolné. Baterie libovolná, může být přemístěna, avšak musí být řádně upevněna aby odolala při nárazu přetížení vozu. Startování musí být s elektrickým zdrojem ve vozidle, ovládaným jezdcem sedícím za volantem. Odpojovač musí být ovládaný i zvenčí vozidla a označený dle FIA.

3b.13. NÁDRŽ, PALIVA

Musí být použita nádrž závodní s homologací. Palivo a přísady jsou libovolné.

3b.14. VÝFUK

Výfukové potrubí včetně svodů je libovolné. Zadní vyústění nesmí překročit o více jak 10 cm půdorysný obrys karoserie. Výfukové plyny smí vycházet pouze na konci systému. Boční vyústění výfuků nesmí přesahovat obrys karoserie vůbec. Splňuje max. limity hladiny hluku, který je stanoven na 100dB.


3b.15. POVINNÁ BEZPEČNOSTNÍ VÝBAVA JEZDCE

3b.15.1. Ochranný klecový rám musí být zkonstruován tak, aby ochránil posádku při havárii.

Bezpečnostní rám, který musí být vyroben z bezešvých ocelových trubek, tvar a uchycení musí odpovídat některým z vyobrazených náhledů. Musí být zhotoven dle specifikace "J" FIA pro soudobá vozidla.

Základní bezpečnostní rám:

 

 

3b.15.2. Elektrický odpojovač ovládaný zevnitř i zvenku kde je označen modrým trojúhelníkem s červeným bleskem. Musí být zapojen tak, aby vypnul nastartovaný motor, ne pouze odpojil baterii.

3b.15.3. Anatomická sportovní sedačka s homologaci FIA , šesti bodové bezpečnostní pásy s homologací FIA. Body pro uchycení na karoserii, dva pro bederní pás, dva symetrický se sedadlem pro ramenní pásy. Je ZAKÁZÁNO připevňovat bezpečnostní pásy k sedadlům nebo jejich držákům.

3b.15.4. Funkční hasící přístroj 2 kg upevněný tak, aby odolal přetížení při nárazu vozu. Zároveň musí být připevněn tak, aby v případě potřeby, jej bylo možné uvolnit bez použití jakéhokoliv nářadí.

S platnou revizní zkouškou!!! Doporučujeme hasící systém.

3b.15.5. Výbava jezdce – helma homologovaná dle FIA, kombinéza, celoprstové rukavice, uzavřená obuv. Nehořlavé spodní prádlo.

3b.15.6. Tažné oko označené červenou šipkou vpředu i vzadu.

3.16. TURBO

V případě přeplňování je jmenovitý zdvihový objem válců násoben koeficientem a vůz je převeden do třídy, která odpovídá takto vypočtenému objemu. Koeficient u motorů přeplňovaných činí 1,7 násobek u benzínových a 1,5 u naftových motorů původního objemu. U motorů rotačních – WANKEL, je koeficient 1,3, v případě přeplňování rotačního motoru se použije koeficient 2,0.

 

4. SÉRIOVÉ CESTOVNÍ VOZY skupiny B – povolené úpravy:

Při technické prohlídce bude vyžadováno předložení malého TP vozidla pro kontrolu technických parametrů a v případě nejasností bude do příštího závodu vyžadován velký TP.

4.1. KAROSERIE

Karoserie musí být zachována zcela původní sériově vyráběná, materiál musí být zachován, odlehčení je zakázáno. Je povolena montáž okrasných a aerodynamických tuningových prvků (spojlery, lemy blatníků, prahů atd.) Okna musí zůstat původní sériová. Přední světlomety, zadní lampy, ukazatele směru, klakson a stěrače musí zůstat plně funkční. Stahování bočních oken, kliky dveří, zámky dveří a zámky kapot musí být zachovány a plně funkční.

4.2. EXTERIÉR A INTERIÉR

Je povoleno odstranit pouze: zadní sedadla s opěradly, zadní plato (kryt zavazadlového prostoru), ostatní čalounění musí zůstat zachováno. V případě použití ochranného rámu jsou povoleny úpravy interiéru a čalounění pouze v místech vedení trubek rámu pro umožnění montáže. Doporučuje se použití předních anatomických sedaček. Doporučené použití tří, čtyř až šesti bodových pasů. Je možno odstranit povinnou výbavu. Je povolena záměna volantu, hlavice řadící páky a ruční brzdy za sportovní a demontáž autorádia s reproduktory. Originální ochranné kryty motoru a podvozku mohou být odstraněny, doporučujeme záchytnou vanu.

4.3. MOTOR

Uložení motoru musí být zachováno na původním místě. Motor musí být použit pouze původní pro daný typ vozidla. Zdvihový objem musí zůstat původní. Blok motoru a systém rozvodu musí být zachovány původní sériové. Klikový mechanismus, písty, kroužky, ojnice, vačky, ventily a další vnitřní části motorů, mohou být upraveny. Hlava válců nesmí být použita jiná, než vyráběná pro daný typ vozidla, avšak jsou povoleny její úpravy. Počet škrtících klapek může být změněn, průměr lze také měnit. Sací potrubí je možné upravit. Výfukové svody včetně kompletního potrubí mohou být upraveny, avšak musí zůstat minimálně jeden zcela funkční tlumič, za tlumič je považován i katalyzátor. Použití turbodmychadla nebo kompresoru, je možné pouze v případě, že je výrobce montuje v rámci modelové řady daného vozidla sériově. Systém ovládání spojky, setrvačník a přítlačný talíř musí být zachovány původní sériové. Povolena montáž jiného sportovního vzduchového filtru. Systém NOS zakázán. Diferenciál musí být použit vyráběný v rámci modelové řady daného vozidla. Princip pohonu vozidla, včetně materiálu poloos musí být zachován původní sériový. Nádrž musí být původní sériová nebo závodní s homologací FIA. Alternátor plně funkční a na původním místě. Akumulátor řádně připevněn, plně funkční a umístěn na původním místě.

4.4. PŘEVODOVKA

Převodovka musí být zachována sériová, může být zaměněna za jinou vyráběnou pouze v rámci modelové řady daného vozidla. Počet převodových stupňů včetně zpátečního, jejich poměr převodů a systém řazení musí být zachován tak, jak byla sériově převodovka vyrobena.

4.5. PODVOZEK

Povolena montáž tuningových tlumičů a pružin pérování. Nápravy, ramena, těhlice a stabilizátory musí zůstat včetně materiálu původní sériové. Unibal v horním uložení tlumiče je povolen. Geometrie podvozku je libovolná.

4.6. BRZDY A ŘÍZENÍ

Sériové. Povolená výměna kotoučů, brzdičů a vedení. Doplňková montáž hydraulické ruční brzdy povolena. Řízení musí být zachováno sériové.

4.7. KOLA A PNEUMATIKY

Povoleny pouze pneumatiky sériové se vzorkem min. 1,6mm. Pneumatiky mohou mít jakýkoliv rozměr ale nesmí přesahovat obrys vozu. Kola z lehkých slitin povolena. Povoleny veškeré pneumatiky s označením E a DOT. Rozšiřovací podložky kol povoleny, avšak kola nesmí přesahovat obrys vozu. Prořezané gumy zakázány.

Nejširší místo kompletního kola nesmí přečnívat přes nejširší místo blatníku vozu v půdorysu.

(viz.obrázek)

 4.8. POVINNÁ BEZPEČNOSTNÍ VÝBAVA

Doporučuje se elektrický odpojovač. Jinak vše v sériovém prodejním provedení, obecně platí – CO NENÍ POVOLENO, JE ZÁKÁZÁNO!

4.5.1. Výbava jezdce – helma homologovaná pro silniční provoz, nedělená kombinéza, celoprstové rukavice, uzavřená obuv.

4.5.2. Hasicí přístroj 2 kg upevněn uvnitř vozu námi DŮRAZNĚ DOPORUČEN. S platnou revizní zkouškou!!!

4.5.3. Tažné oko musí být namontováno na voze po celou dobu závodního dne.

4.9. TURBO

V případě přeplňování je jmenovitý zdvihový objem válců násoben koeficientem a vůz je převeden do třídy, která odpovídá takto vypočtenému objemu. Koeficient u motorů přeplňovaných činí 1,7 násobek u benzínových a 1,5 u naftových motorů původního objemu. U motorů rotačních – WANKEL, je koeficient 1,3, v případě přeplňování rotačního motoru se použije koeficient 2,0.

4.10. VÝFUK

Výfuk může být nahrazem tuningovým-sportovním, avšak nesmí změnit tvar vedení a koncové vyústění. Výfukové plyny smí vycházet pouze na konci systému. Max. limity hladiny hluku, který je stanoven na 100dB.

4.11. CHLAZENÍ

Chlazení motoru může být upravené včetně intercooleru.

4.12. NÁDRŽ, PALIVO

Nádrž seriová původní nebo může být použita nádrž závodní s homologací.


5. Vozidla SPECIÁLNÍ SERIE skupina C1 - C5 povolené úpravy:

Otevřené vozy: vozidla se samonosnou příhradovou konstrukcí, karbonovým monokokem, typu Kaipan, Ariel-Atom, KTM, Caterham, Radical atd., dvoumístné otevřené soutěžní vozy vyrobené speciálně pro závody typu: Osella, Norma, Lucchini a vozy typu traťového monopostu a sportovní prototypy dále rozdělené dle obsahu a typu motoru.

5.1. Na karoserii povoleny drobné úpravy, nesmí však zasahovat do nosné části karoserie.

5.2. TURBO

V případě přeplňování je jmenovitý zdvihový objem válců násoben koeficientem a vůz je převeden do třídy, která odpovídá takto vypočtenému objemu. Koeficient u motorů přeplňovaných činí 1,7 násobek u benzínových a 1,5 u naftových motorů původního objemu. U motorů rotačních – WANKEL, je koeficient 1,3, v případě přeplňování rotačního motoru se použije koeficient 2,0. Systém NOS zakázán.

5.3. Všechny otevřené vozy musí mít funkční alespoň jedno brzdové a zadní obrysové světlo.


5.4. POVINNÁ BEZPEČNOSTNÍ VÝBAVA

Doporučuje se elektrický odpojovač. Jinak vše v sériovém prodejním provedení, vyjma povolených úprav, obecně platí – CO NENÍ POVOLENO, JE ZÁKÁZÁNO!

5.4.1. Výbava jezdce – helma homologovaná pro silniční provoz, nedělená kombinéza, celoprstové rukavice, uzavřená obuv.

5.4.2. Hasicí přístroj 2 kg řádně upevněný aby při nárazu odolal. Zároveň musí být připevněn tak, aby v případě potřeby, jej bylo možné uvolnit bez použití jakéhokoliv nářadí. S platnou revizní zkouškou !!!

5.4.3. Tažné oko musí být namontováno na voze po celou dobu závodního dne.


6. Volná FORMULE skupina D1 – D5 povolené úpravy:

6.1. Formulové speciály a sportovní prototypy, musí splňovat ustanovení mezinárodní FIA nebo národních technických předpisů pro danou kategorii platných pro příslušné období, pro které byly tyto předpisy vydány. To se týká zejména bezpečnostních prvků, jako: hasící přístroj, bezpečnostní pásy, odpojovač baterie, ochranný rám, palivová nádrž a celková konstrukce vozidla.

6.2. Výbava jezdce – helma homologovaná pro silniční provoz, nedělená kombinéza, celoprstové rukavice, uzavřená obuv.CO NENÍ POVOLENO, JE ZAKÁZÁNO!!!

Pořadatel si vyhrazuje právo po technické přejímce přeřadit vozidlo do jiné skupiny. Pořadatel si dále vyhrazuje právo kdykoliv během sezóny technické předpisy změnit nebo doplnit, změna bude vždy dopředu oznámena dodatkem.


V případě nutnosti volejte technickému komisaři +420 602 47 55 37

orologi replica
rolex fake
rolex replica
fake watches uk